2008-08-30

 

One hundred push ups

Jakiś czas temu dzięki dyskusji na slashdot.org na temat "How Do Geeks Exercise?" trafiłem na stronę hundredpushups.com. Dostępny jest tam 6-tygodniowy program ćwiczeń mających na celu przygotowanie do zrobienia 100 pompek. Program jest podobno przygotowany dla każdego - niezależnie od płci, wieku i tego ile pompek robi. Na początku jest test na podstawie którego określa się poziom trudności. Program jest podzielony na tygodnie - każdy na 3 dni, w które robi się ćwiczenia. W razie problemów można zawsze powtarzać tydzień i zmniejszyć poziom trudności. Po niektórych tygodniach są dodatkowe testy. Sam właściciel strony (nie jest autorem programu) przyznaje, że musiał powtarzać jeden tydzień.

Próbowałem już nie raz samodzielnie dojść do setki, ale nie miałem żadnej metody - po prostu dzień w dzień robiłem ile się da. Tym sposobem doszedłem do 80, ale potem jakoś mi się odechciewało i przestawałem robić jakiekolwiek ćwiczenia... brak motywacji?

Teraz korzystam z programu i czuję, że idzie mi świetnie. Staram się poza tym jeszcze dodatkowo ćwiczyć żeby wzmocnić ciało. Jestem teraz dokładnie w połowie programu. Do końca czwartego tygodnia jest zwiększanie siły. Potem odstępy czasowe między poziomami maleją, a w ostatnim tygodniu jest dwa razy więcej poziomów i bardzo krótkie przerwy. Ale im dalej jestem i im więcej pompek robię czuję, że setka jest jak najbardziej osiągalna. Ba! Już nawet ustaliłem kolejne wyzwania! ;) Ale tymczasem wiem, że najważniejsze to stopniowo podnosić poprzeczkę i dokładnie zaliczać kolejne poziomy...

To kto podejmie wyzwanie? Wystarczy zainwestować około 30min tygodniowo. Nawet jeżeli nie uda się zrobić setki to satysfakcja gwarantowana, bo na pewno po przejściu programu będzie się robić więcej pompek niż kiedykolwiek wcześniej i zawsze można spróbować jeszcze raz!

Komentarze:
ja podejmuje wyzwanie, tylko nie ujawniam wynikow bo sie wstydze
 
ja też może się pobawię, ale zacznę jak mi przejdzie kac
 
kac juz mi dawno przeszedl, i juz nawet nastepnego zdazylam miec, ale jakos doszlam do wniosku, ze ja juz nie chce miec ani troche wiekszych ramion...

czy maja podobne programy na brzuszki?
 
po prostu rób brzuszki zamiast pompek.

moja siostra miala jakis power program na brzuszki - jak bede pamietal to kaze jej przysłać
 
na brzuszki jest szóstka weidera (prawie jak vadera :) )
adres np:
http://a6weidera.pl/
 
Post a Comment

<< Strona główna

Starsze posty dostępne w archiwum

This page is powered by Blogger. Isn't yours?