2008-03-11

 

pompkii

Kilka dni temu kupiłem sobie wiimote. To jest niezwykła zabawka i jak na swoje (ogromne!) mozliwosci bardzo tania. Domyślnie służy do grania na wii, ale nie po to ją kupiłem Nie będę pisał co potrafi - można poczytać w sieci. (W skrócie: akcelerometr +/-3g x/y/z, śledzenie 4 blobów w podczerwieni przy 1024x768 100Hz oraz 4 niebieskie diody ;P rozmawia przez bluetooth)
Dopiero dziś znalazlem trochę czasu żeby się tym pobawic i tak dla próby na początek postanowiłem napisać coś bardzo prostego, żeby tylko spróbować z tym pogadać z PC. Wszystko poszło bardzo gładko, a o to co przed chwilą skleciłem: program do zliczania pompek. W ekstremalnych punktach z komputera wydobywaja się dodatkowe efekty dzwiekowe sygnalizujące zaliczenie części pomki. Na filmiku wszystko krok po kroku:

Nie ma to zbyt wielu zastosowań praktycznych - taka tylko próba, sprawdzenie pomysłu... oczywiście, że jest wii-fit, ale nie o to tu chodzi.
można by jeszcze dodać odliczanie na początku, potem głos zliczający pompki oraz statystyki szybkości i głębokości pompek oraz statystyki dzienne...

Labels:


Komentarze:
glos - wymiekam :D
 
Post a Comment

<< Strona główna

Starsze posty dostępne w archiwum

This page is powered by Blogger. Isn't yours?