2006-11-21

 

2 komputery + 2 monitory = 1 duzy ekran

Nareszcie mogę sobie was dokładnie obejrzeć... Jeszcze tak z jeden monitor i oglądanie na komputerze rozkładówek z playboya nareszcie nabierze sensu!

(Technicznie: Komputery są ze sobą połączone tylko przez sieć. Korzystam z "x-serwera proxy": Xdmx i uruchamiam z włączonym rozszerzeniem xinerama. Program nie wymaga jednakowej rozdzielczości ekranów i można ustalić względną orientację monitorów. Zachowuje się to tak jakbym podłączył dwa monitory do jednego komputera. Wiem, że to technologicznie nic nowego, ale sam wcześniej się tym nie bawiłem. podłączałem kiedyś jeden monitor przez dodatkową kartę graficzną pod windą i nie było aż takiej frajdy. A to jest fajne, bo jest większa swoboda :) )

Komentarze:
o fuck!!!!!!! genialne!!! :D
 
hehe - ale patrzcie - tylko mnie wpuscil do swojego nowego laptopa :D
 
Dokladnie! Do laptopa wpuszczam tylko moja dziewczyne, a od dzis rowniez pupe Leny Söderberg [wikipedia.org] (zob. tez Lenna). Zrobilem nawet zdjecie (uwaga: nie wchodz jezeli nie jestes osoba pelnoletnia!!!).
 
eee... zara... co to za jedna?... ale... mowiles, ze mnie kochasz...
 
bo Cię kocham! Kiedyś Ci to wszystko jeszcze wytłumaczę. Co do Leny akurat to ona była playmate 34 lata temu, więc o konkurencję z jej strony nie musisz się za bardzo martwić.
 
nigdy nic nie wiadomo... kolege z klasy naszej to kiedys spotkalam jak calowal pania, co jego matka moglaby byc, bez problemu...
 
Aga! Nie! Nie porównuj mnie do tego kolegi! Odwołaj! Ja Cię proszę...
Pozatym ja nie z tych...
 
eee tam - ten kolega to był z CIOCIĄ - po prostu dawał jej rodzinne buzi. Widocznie kolega pochodzi z Kazachstanu.
 
Kolega był z KUZYNKĄ. A przeciez nikt tego nie zabrania. A kazachstan to najfajniejsze panstwo na swiecie.
 
trza sie zabrarac i zebrac na Borata
a propos polecam: "Jak we śnie", po obejrzeniu w kinie moj brat powiedział: nic juz nie bedzie takie same...
 
hahahhah nie mow ze na LGiM'ach tez uzywasz zdjecia Leny jako obrazka do testow :D Jak gostek powiedzial ze mozemy uzyc dowolnej bitmapki, od razu wiedzialem ze jest tylko jeden jedyny prawidlowy obrazek do obrobki grafiki 2D :D
 
oczywiście! kiedy powiedział "bitmapa", pomyślałem "Lena". Wrzuciłem ją do mojego katalogu od lgimów jeszcze zanim napisałem pierwszą linijkę samego kodu :] ..
 
zadam laickie pytanie: DLACZEGO? dlaczego ona wlasnie?
 
pl.wikipedia: "Lenna (lub Lena) to nazwa popularnego zdjęcia, używanego powszechnie jako obraz testowy [...]". A dlaczego akurat to? Tu jest krotka historia tego zdjęcia (tu wersja en - lepiej napisane)
 
ale numer...nie zdawalam sobie sprawy z tego, ze z lenna to taka historia. od dawna juz uzywam lenny w moim adresie internetowym...intuicja??!?...
 
łał...
 
Post a Comment

<< Strona główna

Starsze posty dostępne w archiwum

This page is powered by Blogger. Isn't yours?